ОдеждаОдяг за сезоном

Сезон полювання вже стукає в двері — і для мене, як і для будь-якого мисливця, це справжнісіньке свято! А до свята потрібно готуватися: перевірити зброю, придбати набої, підготувати необхідні документи, а головне — оновити гардероб! А що? Я люблю зустрічати свято в обновках! Протягом усього міжсезоння я кидав оком то на цю річ, то на іншу, уявляючи образи, в яких виходитиму в угіддя. Давно вже зрозумів, що правильне мисливське вбрання створює неповторну атмосферу. Воно підкреслює...
Юрий Ключник11.10.20214472 min

Сезон полювання вже стукає в двері — і для мене, як і для будь-якого мисливця, це справжнісіньке свято! А до свята потрібно готуватися: перевірити зброю, придбати набої, підготувати необхідні документи, а головне — оновити гардероб!

А що? Я люблю зустрічати свято в обновках! Протягом усього міжсезоння я кидав оком то на цю річ, то на іншу, уявляючи образи, в яких виходитиму в угіддя. Давно вже зрозумів, що правильне мисливське вбрання створює неповторну атмосферу. Воно підкреслює ставлення мисливця до свого заняття і показує рівень його культури. Найперше, це ознака поваги до самого себе як до мисливця. Тому в моєму гардеробі чимало таких традиційних мисливських елементів одягу, як сорочки, жилети, флет-кепі, капелюхи, краватки-боло тощо. Але порадувати себе новим костюмчиком завжди приємно. Та й друзі завжди з цікавістю розглядають обновки, і це — ще одна тема для обговорення.

Щоразу, коли постає питання вибору вбрання, мені пригадується один популярний мем, на якому я написав би таке:

Хто ми? — Мисливці!

Чого ми хочемо? — Комфорту!

Коли ми цього хочемо? — Завжди!

І це чиста правда! Адже кожен найзавзятіший мисливець хоч і обожнює пригоди на природі і радіє будь-якій погоді, однак прагне отримувати максимум задоволення від цього процесу. Комфор тний одяг відіграє в цьому далеко не останню роль.

В очеретах

З минулих сезонів пригадуються дні, коли в серпні було так спекотно, що виникало бажання не тільки зняти одяг, а взагалі зануритися в воду і сидіти там, немов качка. Але ж ось воно, полювання! Ось він, той довгоочікуваний момент, коли пернаті вже «стали на крило», відстрільна картка в кишені, набій — у патроннику, а ти — щасливий в очереті в очікуванні першого нальоту! І, з одного боку — спекотно, а з іншого — треба добре маскуватись, адже одна помилка — і всі старання зійдуть нанівець. Отже, варто шукати компроміс в одязі — щось легке, але таке, щоб маскувальні властивості були на висоті.

Антимоскітна технологія захищає від надокучливих кровопивць

І ось мої довготривалі пошуки мали несподіваний поворот! Не раз на сторінках інтернет-магазину я бачив костюм Big Arm від голландського бренду Hallyard, але щоразу його минав. На фото він видавався мені демісезонним — аж раптом виявилося, що навпаки! Громіздкий на перший погляд, він став справжньою знахідкою! Hallyard Big Arm — це літній маскувальний костюм, виготовлений із тонкого перфорованого поліестру з дрібною сіткою, що забезпечує ефективну вентиляцію. Він складається з двох елементів — штанів та куртки. Хоча насправді курткою цю річ складн назвати — адже вона майже невагома! Hallyard Big Arm має камуфльоване забарвлення, яке своїм принтом імітує зарості очерету.

На штанях немає нічого зайвого. Як і на більшості маскувальних костюмів, тут відсутні кишені. Низ штанин та пояс стягуються зручними еластичними манжетами. Куртка застібається блискавкою. Спереду на ній розміщені дві досить місткі накладні кишені. Голову теж є чим прикрити — її замаскує регульований капюшон. Такий костюм дає змогу маскуватися за будь-якої погоди. В спекотний день можна обійтися білизною та потовідвідною футболкою, а в більш прохолодний під вільним кроєм Hallyard Big Arm легко поміститься теплий одяг. Така річ у мене точно не залежиться в шафі; крім полювання на водоплавних, я збираюся випробувати його і на полюванні на припутня. Як відомо, цей птах дуже обережний — і мисливець просто змушений застосовувати хитрощі щодо злиття з природою (звісно, якщо в планах — добути такий трофей).

У полі

На щастя, літні полювання не обмежуються тільки водоплавними птахами та голубами! Відкриття сезону на перепела стартує майже одночасно з полюванням на водоплавних. А це вже за своїм характером та естетикою зовсім інше дійство. Сюди вже не одягнеш маскувальний костюм. Думаю, навіть перепілки сприйняли б таке ставлення за образу!

В кишенях штанів знайдеться місце для будь-якої дрібниці

Це полювання, як і полювання на фазана, вимагає вишуканості. Потрібна сорочка! І раз уже попередній вибір впав на голландців із Hallyard, то, гадаю, і про таке вони подбали. Мою увагу привернув літній комплект із поміткою, яка, мабуть, жодного мисливця не залишить байдужим: Vital protection — ANTI MOSQUITO, ANTI TICKS. Це означає, що одяг виготовлений із матеріалу, зробленого за спеціальною технологією, яка захищатиме мисливця від комарів та кліщів. Як на мене, то така функція вже є подарунком, адже комарня досить відчутно дошкуляє. А що стосується кліщів, то тут коментарі зайві. Безпека — завдання номер один на полюванні! Крім того, елегантний мінімалістичний дизайн свідчить про чистокровне мисливське походження. Комплект одягу складається з трьох елементів: штанів, сорочки та куртки. Основний матеріал — поліестр та 6% еластан. Таке поєднання робить його еластичним, що, з одного боку, дає змогу уникнути мішкуватості одягу і зберігає охайний вигляд, а з іншого — не сковує рухів. На перший погляд костюм може здатися теплим, але при першому дотику стає зрозуміло, що він досить легкий. Завдяки технології Osmotech тканина «дихає», й вбрання довго залишається «свіжим» навіть при тривалих активностях за сухої погоди. Завдяки цій же технології одяг швидко сохне. Також «свіжості» Hallyard Antimosquito додають антибактеріальні властивості матеріалу.

Сорочка пошита в досить стриманому для мисливських моделей дизайні. На грудях дві кишені; та, що ліворуч, — на блискавці, тому чудово підійде для зберігання документів або якихось дрібниць. Кишеня праворуч — накладна, з ґудзиком. Щоправда, вона тут зайва, адже здебільшого мисливці носять зброю на правому плечі та й при стрільбі теж прикладаються до правого плеча. Відсутність накладних кишень на штанях тішить, адже, коли одяг чіпляється своїми елементами за гілляччя чи траву, це дратує. Проте є кишені на стегнах, і ховаються вони під штаниною, а застібаються блискавкою. А довершує цей комплект легка куртка, яка точно знадобиться в час ранкової або вечірньої прохолоди і надійно захистить від усіх охочих напитися крові мисливця.

Кишені на блискавці дозволять мати під рукою телефон, ліхтарик та ключі від авто без остраху загубити дорогоцінні речі

Загалом костюм настільки приємний на тілі, що, мабуть, одягатиму його не тільки на полювання!

Тепер я у передчутті повної готовності до сезону! У мене є маскувальний костюм Hallyard Big Arm, Hallyard Antimosquito, тож я готовий і до спеки, і до зустрічі з кровопивцями!
Відкладу обновки на полицю до відкриття сезону, а поки, мабуть, сходжу до крамниці та ще придбаю набоїв, поки не розкупили!

СТАТЬЯ ОПУБЛИКОВАНА В № 2 ЗА 2021 ГОД

https://gunmag.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/logo-black.png

Подробно о настоящем мужском увлечении.