ФонариЗима близько. Olight Seeker 2

Саме так звучить девіз одного з великих домів відомої фентезійної саги — і він надзвичайно актуальний для наших реалій, адже зміна пір року несе з собою зміну не лише погоди, а й тривалості світлового дня. А як можна підготуватися до зустрічі з темрявою краще, ніж як запастись освітлювальним приладом? Правильно — потрібен якісний ліхтар, причому було б непогано, аби він був яскравим, автономним та ще й компактним і з підзарядкою. А ще мав купу режимів...
Сергей Полищук24.12.201927498 min

Саме так звучить девіз одного з великих домів відомої фентезійної саги — і він надзвичайно актуальний для наших реалій, адже зміна пір року несе з собою зміну не лише погоди, а й тривалості світлового дня. А як можна підготуватися до зустрічі з темрявою краще, ніж як запастись освітлювальним приладом? Правильно — потрібен якісний ліхтар, причому було б непогано, аби він був яскравим, автономним та ще й компактним і з підзарядкою. А ще мав купу режимів яскравості та був зручним, ну й у кількох кольорових рішеннях. Звісно, це дещо гіперболізовано, але не позбавлене сенсу. Ця жартівлива форма якнайкраще ілюструє проблему вибору ліхтаря з категорії «щоб був про всяк випадок».

Як відомо, кожен інструмент призначений для певної області застосування, де він є найбільш ефективним. Водночас у іншій сфері він не буде таким же корисним, адже створювали його для конкретного завдання. Ця думка не потребує доведення, проте є одне «але». Технічний прогрес не стоїть на місці, і наші ґаджети є красномовним підтвердженням тому. Нові технології відкрили надзвичайно багато можливостей, про які років 10-15 тому ми навіть не мріяли. Це стосується всіх електронних приладів без винятку, а тому ліхтарі також відносяться до цієї категорії. Можливо, ви не знали, але дійшло до того, що деякі нові освітлювальні прилади вже оснащуються функцією Bluetooth для дистанційного керування, мають екрани, на яких відображається рівень заряду, скільки часу він пропрацює в такому режимі та багато іншого. Ще трішки — і вони почнуть роздавати безкоштовний wi-fi. Жартую, звісно, але хто зна…

Olight Seeker 2 є легким пошуковим ліхтарем, не набагато більшим за EDC-ліхтар S30R Baton III та значно меншим за R50

Починаючи з кінця 2000-х між топовими виробниками освітлювальних приладів триває так звана «війна люменів», де кожен із них намагається зробити яскравіший у всіх відношеннях ліхтар. І хоча загалом це лише маркетингова стратегія, не можна заперечувати, що врешті-решт вона стимулюватиме створення чогось нового, інколи навіть принципово нового. З цієї причини така «гонка» дозволяє принаймні наблизитись до ідеалу — універсального ліхтаря, актуального усюди і завжди. І хоча поки ми лише прямуємо до цього, деякі моделі вже можна назвати «універсалами», які підійдуть відразу для кількох галузей використання.

Загальне

Як ми згадували, «війна люменів» проходить насамперед між гігантами цієї індустрії, одним із яких є компанія Olight з-понад 10-річним досвідом виробництва освітлювальних приладів та аксесуарів до них. На теренах нашої країни компанія відома такими моделями ліхтарів, як S1 Baton, M23 Javelot, H1 Nova, I3E EOS та багатьма іншими. Асортимент ліхтарів цього виробника складається з кількох напрямків: EDC, тактичного, налобного та пошукового, які інколи перетинаються між собою, що створює гібридні моделі, їх можна використовувати відразу у кількох сферах. До таких можна сміливо віднести M2R Warrior, M1X Striker, H2R Nova та його молодшого брата H1R Nova. Спільним у цих ліхтарях є те, що усі вони підходять майже для всіх завдань, окрім як пошукових.

Складність полягає у тому, що пошуковий ліхтар має бути досить яскравим та автономним, а якщо ви хочете використовувати його ще й у іншій сфері — наприклад, EDC, — то ще й компактним. Основною проблемою є те, що у ліхтаря, як і в іншого приладу, має бути баланс між його характеристиками, габаритами та масою. Простими словами: можна зробити дуже яскравий та автономний ліхтар, як наприклад Olight X9R Marauder, але з собою його до вго не поносиш. Та ж сама історія і з далекобійністю, компактністю та легкістю. В будь-якому випадку чимось потрібно буде жертвувати. У цій статті я розповім вам про ліхтар, при створенні якого не довелося йти на компроміси, — це Olight Seeker 2.

Конкретика

Seeker 2 з’явився у другій половині 2019 р. та порівняно нещодавно поповнив полиці українських магазинів, причому відразу в двох кольорах (та ще й у PRO-версії — але про неї трошки пізніше). Розглядаючи цю новинку, можна віднайти в ній деякі риси з двох попередніх моделей: R50 Seeker та S30R Baton III, ну і, звісно ж, щось зовсім нове, як і завжди у Olight. Пояснення схожості між цими моделями досить просте: Seeker 2 є чимось середнім між ними: він не такий масивний, як R50 Seeker, та трохи більший за S30R Baton III. До речі, про кожен із них варто сказати кілька слів окремо. Olight S30R Baton III — це класична EDC-шка на акумуляторі 18650, актуальна не лише для щоденного використання, а й для аутдору. Яскравості у 1050 лм для таких цілей більш ніж достатньо, ліхтар ідеально лежить у руці та ще й ос нащений магнітною зарядкою. Протягом трьох років я й сам таким користуюсь — і надзвичайно задоволений. Інша модель, Olight R50 Seeker, є продовжувачем серії легких пошукових ліхтарів та має на борту 2500 лм (а його PRO-версія — аж 3200 лм). У цьому ліхтарі використовується вже більш ємний акумулятор 26650, адже для пошукових завдань потрібна збільшена автономність. R50 Seeker також був оснащений магнітною зарядкою, вже типовою для більшості ліхтарів Olight. Цікаве також порівняння габаритів цих приладів: 114×25 мм у S30R та 128×32 мм у R50. Така відмінність обумовлена використанням різних елементів живлення; і в плані компактності, звісно ж, виграє елемент 18650 (3500 mA*h). У автономності ж — 26650 (4500 mA*h).

Стандартна та посилена версії Olight Seeker 2

Тепер повернемось до Seeker 2. Він також є продовжувачем лінійки легких пошукових ліхтарів, але, як ми писали трохи вище, — це той випадок, коли не довелося йти на компроміси в плані балансу його основних характеристик. Простими словами, Seeker 2 є зменшеною версією R50, причому лише в плані габаритів — щодо продуктивності та яскравості у нього все навіть краще, аніж у попередника. «Яким чином це можливо?» — мабуть, спитаєте ви. Відповідь проста: новий тип акумулятора, що став меншим у плані габаритів та продуктивнішим у плані автономності. Olight Seeker 2 оснащений акумулятором формату 21700 ємністю 5000 mA*h. Що цікаво, завдяки цьому Seeker 2 став тоншим на цілих 5 мм, аніж R50, та лише на 2 мм товщим за S30R. Непогано, правда? Найприємніше те, що нове покоління ліхтарів Olight, скоріш за все, оснащуватиметься саме цим типом акумулятора.

Знайомство

Корпус Olight Seeker 2, на відміну від усіх попередніх моделей Olight, не має насічки взагалі. Замість цього з обох його боків присутні підпальцеві виїмки, причому виконані вони таким чином, що, беручи ліхтар до рук, ви, інстинктивно намагаючись зручніше його вкласти, відразу ж знайдете кнопку керування. Тримається в руці ліхтар надійно, що завдячується гарному балансу та незначній вазі у 185 г. Якщо ви звикли порівнювати масу якогось незнайомого вам ґаджета з власним телефоном, то у цьому ліхтарі вона навіть менша, ніж у новенькому Apple iPhone 11 (185 г проти 194 г). До речі, корпус нового Seeker 2, як і у вищезгаданого iPhone 11, виконаний із алюмінієвого сплаву з анодуванням максимального ступеня та показником герметичності IPx8 (але от ліхтар при зануренні у воду точно виживе, а його візаві — не факт).

У Seeker 2 вперше поєднали три світлодіоди з TIR-оптикою

Olight Seeker 2 вийшов відразу ж у двох кольорах: чорному та блакитному, що, на мою думку, є дуже оригінальним. Корпус більш «прокачаної» версії Seeker 2 PRO відрізняється наявністю гумових вставок на корпусі, що, звісно, робить його утримання ще більш зручним. Кнопка керування доповнена кольоровим індикатором, який інформує користувача про стан заряду. У PRO-версії кнопка виконана в такому ж стилі, що й у X9R Marauder, — з індикацією стану батареї та режиму освітлення. Головна частина доповнена радіаторами, роль яких полягає у відведенні надлишкового тепла від світлодіодів, оскільки на високих режимах вони можуть досить сильно нагріватись. Діаметр головної частини ліхтаря становить 35 мм, а тому, якщо ви плануєте використовувати його для риболовлі чи полювання, то можете скористатись світлофільтрами червоного, зеленого чи синього кольору. Тейлкап у задній частині корпуса доповнений портом зарядки з неодимовим магнітом, завдяки чому ліхтар можна закріпити на більшості металевих поверхонь — на кшталт капота чи дверцят авто, встромленого у щось ножа, холодильника.

Живлення

Як ми писали раніше, працездатність новинки забезпечується новим аккумулятором формату 21700 ємністю 5000 mA*h. Особливість його полягає в тому, що його мінусовий контакт винесено до плюсового, що потрібно для його заряджання в корпусі ліхтаря. Габарити цього елемента живлення становлять 75,4х21,3 мм, що значно менше, аніж у формату 26650 та не набагато більше за популярний формат 18650.

Порт зарядки розміщений у задній частині ліхтаря, разом із неодимовим магнітом

Акумулятор оснащений захистом від переполюсування, що значно збільшить термін його служби. Заряджання ліхтаря аж занадто просте: необхідно просто піднести до задньої частини ліхтаря конектор, після чого останній самостійно «приліпиться» до порта, розпочавши процес зарядки. Незважаючи на те, що порт зарядки знаходиться не під кришкою, а на ній — він захищений від короткого замикання.

Новий аккумулятор 21700 є чимось середнім між 26650 та всім відомим 18650, але в плані автономності помітно виграє у обох

До речі, я чув про такі побоювання з боку користувачів, тому вирішив це самостійно перевірити. Як і стверджував виробник, нічого не сталось, ліхтар продовжив коректно працювати. До речі, у PRO-версії, окрім стандартного шнура з конектором, присутня ще й спеціальна Г-подібна док-станція, яку можна закріпити на стіні чи іншій вертикальній поверхні. Це буде надзвичайно зручним, якщо ви обираєте собі домашній ліхтар «про всяк випадок»…

Оптика

На відміну від R50 та S30R у Seeker 2 дещо інша оптична система з TIR-лнізами, більш властива компактним EDC-моделям. Окрім того, в Seeker 2 використовується відразу три світлодіоди Cree XP-L HD з нейтральною температурою освітлення та максимальною яскравістю до 3000 лм (3200 лм у PRO-версії). Це, до речі, перше для Olight поєднання відразу кількох світлодіодів з TIR-оптикою. Якщо ви вперше почули про TIR-оптику, то ось кілька причин обрати ліхтар саме з нею. Справа в тому, що при проходженні світлового променя через скло, навіть із просвітленням, є певні втрати в яскравості, які можуть сягати до 20%. Простими словами: якщо максимум ліхтаря з певним типом світлодіода складає 1000 лм та якщо в ньому використовується скло — то підсумкова яскравість буде приблизно 800 лм, тобто значно менше. При використанні TIR-оптики ці втрати складають до 5%, ось і все. На мою думку, це досить вагомий аргумент. Окрім того, TIR-лінзу можна зробити для різноманітних завдань: як для широкого, так і для концентрованого освітлення, причому без значного збільшення габаритів, як у випадку з рефлекторними відбивачами. Olight вже досить давно випускає моделі ліхтарів із такою оптикою — це свідчить про те, що вони, як то кажуть, «набили руку».

Керування

Традиційно для Оlight, керування здійснюється однією кнопкою, розміщеною в боковій частині ліхтаря. Тут присутня пам’ять попереднього режиму, п’ять рівнів освітлення, стробоскоп та режим блокування. Залишилося сюди хіба що вклеїти wi-fi. Коротке натискання вмикає ліхтар, причому в тому режимі, який був до цього. Така ж операція вимикає ліхтар. Для того, щоб змінити режим роботи, необхідно при увімкненому ліхтарі натиснути та утримувати кнопку, поки не увімкнеться необхідний вам режим. Подвійний клік активує режим turbo, що дуже зручно, оскільки цю операцію можна здійснювати як при вимкнутому, так і при робочому ліхтарі. Потрійний клік активує стробоскоп, яким у разі відсутності будь-якого іншого засобу самозахисту можна короткочасно дезорієнтувати супротивника, але ми все ж радимо користуватись перевіреними засобами на кшталт газового балончика. Для того, аби запобігти випадковому увімкненню ліхтаря, існує режим блокування. Для цього потрібно на вимкненому ліхтарі натиснути на кнопку і утримувати її протягом 2 с (ліхтар спочатку активує режим moonlight, а далі самостійно переключиться в режим блокування). Для розблокування потрібно провести аналогічну операцію. При роботі на старших режимах (turbo та high) присутня така функція як «степ-даун» (англ. step down — «на рівень нижче»). Наявність цієї функції обумовлена тим, що під час роботи світлодіоди досить сильно нагріваються — і особливо це виражено на режимах із високою яскравістю. Звісно ж, у ліхтарі є радіатори, про які ми вже згадували, однак виробник вирішив «підстрахуватись», а тому встановив автоматичну функцію «степ-даун». До речі, більша частина виробників ліхтарів із таким захисним механізмом намагаються не казати про час роботи ліхтаря до цього «степ-дауна». Це робиться для того, аби користувачі не лякались малої тривалості роботи на високих рівнях яскравості. На прикріпленому фото ви маєте можливість самостійно це побачити. На мою думку, це, м’яко кажучи, не зовсім чесно, адже користувач повинен знати, що він купує.

Комплектація

Ще однією відмінністю ліхтарів Olight від продукції інших виробників є повна комплектація, завдяки чому ви відразу зможете користуватись приладом, як то кажуть, «із коробки» — без необхідності придбання допоміжних акумуляторів, зарядних пристроїв чи інших аксесуарів. Olight Seeker 2 постачається у презентабельній білій коробці з зображенням ліхтаря, його основних характеристик та функцій.

До складу комплекту входять:

• власне сам ліхтар Seeker 2 зі встановленим акумулятором 21700 ємністю 5000 mA*h;

• зарядний пристрій (довжина дроту 0,5 м);

• темляк;

• інструкція (навіть українською!).

Комплектація

Olight Seeker 2 PRO, як ви можете зрозуміти, дещо відрізняється і складається з:

• ліхтаря Seeker 2 PRO зі встановленим акумулятором 21700 ємністю 5000 mA*h;

• зарядного пристрою (довжина дроту 0,5 м);

• Г-подібної док-станції з клейкою поверхнею та дюбелями із саморізами;

• чохла;

• серветки для чищення оптики;

• інструкції (й українською також).

КУПИТЬ ЭТОТ ТОВАР МОЖНО ЗДЕСЬ

Olight Seeker 2 мене дуже приємно вразив — перш за все, своїми габаритами та елементом живлення. На мою думку, це дуже вдалий хід від Olight. Світлові характеристики та автономність на висоті, особливо для такого формфактора. Єдиним мінусом я б назвав відсутність кліпси, оскільки діаметр корпуса не надто вже й збільшився і дозволяє її застосовувати. Скоріш за все, це було продиктоване тим, що ліхтар належить до категорії Seeker, а в цій лінійці ще не було жодного приладу з кліпсою — через їхні значні габарити. Наявність темляка значно покращує ситуацію, але ж мріяти ще ніхто не забороняв. Особисто я вважаю цей ліхтар ідеальним «про всяк випадок» для дому чи авто, проте він буде актуальним і для аутдору чи щоденного використання, зберігаючись у сумці чи рюкзаку. Чомусь мені здається, що нове покоління ліхтарів Olight буде оснащуватись такими ж елементами живлення, як у Seeker 2. Час покаже.

 

СТАТЬЯ ОПУБЛИКОВАНА В № 5 ЗА 2019 ГОД

https://gunmag.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/logo-black.png

Подробно о настоящем мужском увлечении.