Анонсы материаловАнонс: Нотатки про мій карабін Inter Ordnance у калібрі 9х21 мм

«Дорогу здолає той, хто йде». Від самого моменту свого заснування в 1994 р. компанія «Ібіс» неухильно дотримується своїх правил і на вимогу часу першою серед інших завозить партію відомої всім спортсменам-практикам AR- платформи в калібрі 9х21 мм. Це відбулося після завершення Чемпіонату світу з практичної стрільби з карабіна та надання карабінам РСС статусу окремого виду зброї. Звісно, я був серед перших власників такого карабіну. Для чого мені був потрібен цей карабін? Для занять практичною стрільбою. Що це таке? Це вид стрілецького спорту,...
Аватар O & O29.10.20191172 min
https://gunmag.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/main-pic-4-1280x853.jpg

«Дорогу здолає той, хто йде». Від самого моменту свого заснування в 1994 р. компанія «Ібіс» неухильно дотримується своїх правил і на вимогу часу першою серед інших завозить партію відомої всім спортсменам-практикам AR- платформи в калібрі 9х21 мм. Це відбулося після завершення Чемпіонату світу з практичної стрільби з карабіна та надання карабінам РСС статусу окремого виду зброї. Звісно, я був серед перших власників такого карабіну.

Для чого мені був потрібен цей карабін? Для занять практичною стрільбою. Що це таке? Це вид стрілецького спорту, метою якого є вивчення та відпрацювання вправ, що найбільш відповідають різноманітним випадкам застосування вогнепальної зброї.

Для занять практичною стрільбою мені потрібна зброя, що відповідає критеріям, описаним та визнаним типовими елементами практичної стрільби IPSC. Девіз, що звучить латинською Diligentia, Vis, Celeritas (DVC), означає «Точність, потужність і швидкість» і відображає ці збалансовані елементи. Я виступаю в Division SAO Min, моя зброя — карабін DPMS 3G1 18” (змінний аппер ODIN 18”, змінний аппер BCM 18” у калібрі .223) та напівавтоматична рушниця Typhoon F12 Sport 12- го калібру з газовідвідною системою перезаряджання.

Калібр 9х21 розширює можливості для тренувань, при цьому суттєво виграє бюджет

Наступного року пройде Чемпіонат світу з практичної стрільби з карабіна в пістолетному калібрі, де я планую взяти участь як стрілець. Карабіни Inter Ordance M215 калібру 9х21 мм відповідають вимогам правил IPCS PCC, тому мій вибір був передбачуваний — але не «спортом єдиним…». Карабін у пістолетному калібрі — дуже потужна зброя з високою дією, що зупиняє і, головне, без надмірної дії, що пробиває. Поціновувачам занять Home Defense цей карабін — з його невеликою енергетикою та можливістю працювати в замкнутому просторі — стане у пригоді. Мене особисто зацікавила менша ціна набою та можливість занять практичною стрільбою в критих галереях з короткою відстанню до цілей, де я можу тренуватися та брати участь у матчах з пістолета та карабіна в пістолетному калібрі — та й просто тренуватися в негоду. З більш руйнівним та потужнішим калібром .223 я не мав такої можливості.

Де я стріляю? В ССК «Практика», що в с. Капітанівка Києво-Святошинського району, вул. Лісова, 1-Г. Створений у м. Києві у 2009 р., клуб на сьогодні поширив свою діяльність у дев’яти регіонах України.

Основними напрямами діяльності закладу є організація спортивних змагань усіх рівнів — від клубних першостей до Чемпіонатів України, проведення регулярних систематичних спортивних тренувань з динамічних стрілецьких видів спорту, а також проведення спеціалізованих навчальних курсів, семінарів та майстер-класів як зі спортивної стрільби, так і з базового оволодіння стрілецькими навичками та самооборони зі зброєю.

Технічні характеристики і комплектація

Коли я отримав тебе в магазині та поставив свій підпис у журналі реєстрації, ти лежав у коричневій картонній коробці. Перевіривши номери, вписані в мій дозвіл на придбання зброї, з тими, що викарбувано на твоєму ловері, я почав передивлятися комплектацію.

Що ж я отримав:

— карабін у калібрі 9х21 мм;

— прозорий полімерний магазин під калібр 9 мм (він працює як із набоями 9х19, так і з 9х21);

— гарантійний талон від компанії «Ібіс»;

— документацію.

Всі органи керування нового карабіну знайомі та зрозумілі. Це ж AR-ка

Калібр 9х21 мм — це фактично аналог калібру 9х19 з довшою на 2 мм гільзою. На жаль, на даний час цей калібр — єдина можливість отримати у власність PCC. Автоматика карабіна використовує принцип вільного затвора (коли немає газовідводу з каналу ствола та відсутні будь-які деталі, що блокують та/або затримують затворну раму карабіна у зчепленні зі стволом). Верхній та нижній ресивери карабіна (аппер та ловер) виготовлено фрезеруванням з алюмінієвого сплаву 7075-Т6. Цікаво, що ловер має тип Full Auto з характерною виточкою в корпусі. В ловері встановлено стандартний одностейджевий УСМ. В корпусі ловера поруч з УСМ можна побачити гужон, за допомогою якого можна усунути люфт ствольної коробки (вітання більш дорогим представникам AR-платформи). Якщо зняти приклад та відкрутити трубу буфера, то звідти не вилетить пружинка (пружина заднього піна, котрий фіксує аппер та ловер), тому що там знову буде гужон, що фіксує її в тілі ловера.

Один коліматорний приціл добре, а два для спорту зручніше

Цівка, встановлена на карабіні, ергономічна, досить тонка та консольна, довжина її — 15”, також вона має інтерфейс M-LОК для кріплення додаткових аксесуарів (руків’їв перенесення вогню, тактичних ліхтарів, лазерних цілепокажчиків і т.д.) і в цілому задовільна. Приклад та пістолетне руків’я — від стороннього виробника MFT, вони якісні та відповідають призначенню карабіна.

Ствол карабіна довжиною 16” виготовлено з нержавіючої сталі, крок нарізів — 1:10”, він обладнаний стандартним полум’ягасником А2 з різьбою 1/2″-36 ТРІ. Довжина ствола обумовлена вимогами законодавства (пам’ятаю шо то наказ і бла-бла-бла) — це необхідний мінімум для того, щоб не фіксувати приклад та відповідати 800 мм мінімальної довжини у стані, коли зброя стріляє. Шахту магазина карабіна виготовлено під використання магазинів, сумісних із магазинами пістолета Glock у калібрі 9 мм. У ловері реалізовано затворну затримку — це стане у пригоді для спортивної стрільби.

Лірична пісня

Заочно наше з тобою знайомство почалося ще тоді, коли я вперше почув вираз PCC (Pistol Caliber Carbine — або «пісісюн») на одному з тренувань на полігоні ССК «Практика», де я займаюсь практичною стрільбою — задовго до твого народження в майстернях компанії Inter Ordnance, Inc., що знаходяться в місті Палм Бей, штат Флорида, США, та твоєї появи на полицях збройових магазинів. Хоча це навіть не поява, можна сказати, Blitzkrieg, адже дія пропозиції була обмеженою. Наразі всі твої брати — в руках щасливих власників.

Дульне гальмо власної розробки поки існує в єдиному примірнику

Відтоді я почав збирати інформацію стосовно тебе як виду зброї взагалі та особливостей, що напряму впливають на твою роботу і мою безпеку. І чим більше я дізнавався про тебе, тим більше мені кортіло здійснити перший постріл, перевірити тебе таймером, розігріти сплітом і «дати під хвоста» серією по декількох мішенях.

Чим ти мене привабила? «Знайомою статурою», зручною ергономікою, вивченими наскрізь органами управління — саме з твоєю сестрою-близнючкою я виступаю на змаганнях із практичної стрільби в Україні та за її межами.

Стандартне руків’я взведення замінено на значно комфортніше двостороннє

Але були і побоювання: в тебе не має газовідводу (воно і не дивно з вільною затворною рамою), а в мене — досвіду налаштування таких систем; немає цього досвіду і в моїх товаришів, які хоч і мали зброю в «дев’ятці» (так ми між собою називаємо твій калібр 9х21), але з іншою автоматикою. Чи зможемо освоїти твої особливості конструкції?

Думаю, досить балачок — переходимо до використання та приймаємо рішення щодо доопрацювання.

День перший: розпакування та чистка

Діставши тебе з коробки, я провів першу чистку — зняв консервант, який оберігав тебе від вологи та, як наслідок, іржі, змастив та підготував до стрільб, що планувалися наступного дня. Дистанції стрільби в РСС невеликі, тому не розмірковуючи встановив коліматор SIS від компанії Shield, що був у наявності. Перші відчуття: карабін дуже гарно зроблений, мене здивувала відсутність люфта між аппером і ловером (можливо, це випадок, а можливо — робота гужона ловера, але він відсутній узагалі). Вирішивши перевірити діаметр пінів ресивера, я був здивований — вони більші, ніж ті, які в мене були в наявності; не набагато, але більші. Вичистив ствол, звернув увагу на його обробку — як для бюджетного карабіна досить добре виготовлено, відсутні подряпини, якість полірування на пристойному рівні…

 

ПОЛНОСТЬЮ СТАТЬЯ ОПУБЛИКОВАНА В № 4 ЗА 2019 ГОД

Комментировать

https://gunmag.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/logo-black.png

Подробно о настоящем мужском увлечении.
Подписной индекс 99 555.