НарезноеBlaser R8 Ultimate Carbon у .308 Winchester: практичний тест

Кріс Паркін оглянув гвинтівку Blaser R8 Ultimate Carbon у калібрі .308 Winchester і заявляє, що вона є «абсолютно незрівнянною»… Автор: Кріс Паркін Прагнення Blaser до зниження ваги зброї привело до появи формату Ultimate Carbon на платформі R8. З огляду на мої враження від K95 Ultimate минулого року, прийняття Blaser такої ж стратегії для гвинтівки із затвором прямої дії R8 виглядає цілком природним прогресом.   Концепція R8 Багато в чому ця R8 є продовженням концепції, яку...
admin15.07.20225266 min

Кріс Паркін оглянув гвинтівку Blaser R8 Ultimate Carbon у калібрі .308 Winchester і заявляє, що вона є «абсолютно незрівнянною»…
Автор: Кріс Паркін

Прагнення Blaser до зниження ваги зброї привело до появи формату Ultimate Carbon на платформі R8. З огляду на мої враження від K95 Ultimate минулого року, прийняття Blaser такої ж стратегії для гвинтівки із затвором прямої дії R8 виглядає цілком природним прогресом.

Воронений ствол з різьбою 15х1 для саундмодератора

 

Концепція R8

Багато в чому ця R8 є продовженням концепції, яку Blaser пропонує ринку гвинтівок – першокласні дизайн та конструкція, поєднані для виробництва одних із найкращих заводських гвинтівок. Компанія поєднує в собі технології, які відрізняються від інших гвинтівок, але забезпечують уважний підхід до повністю інтегрованої ергономіки, щоб задовольнити широкий спектр уподобань користувачів.

Гвинтівка починається з різьблення 15×1 мм на дульній частині ствола — для саундмодератора або дульного гальма. На нього я встановив полегшений алюмінієвий модератор Barton GunWorks для стандартного спортивного контуру діаметром 17 мм. Ствол виконаний холодною ковкою, має довжину 22″ (560 мм). Матове воронене покриття нанесене глибоко і має стриманий вигляд, що поєднується з анодованим покриттям на центральних алюмінієвих стінках ложі і на кріпленні прицілу. Це служить для однорідного вигляду, що контрастує між металевою механікою та органічним карбоновим ложе.

 

 

Ствол знімається за допомогою шестигранного ключа на 5 мм, яким відкручуються подвійні нез’ємні гайки в ложі

Модульні компоненти

Стовбур розширюється до 31 мм у казенній частині, і фіксується за допомогою подвійних шпильок знизу, кожна з яких кріпиться до опорного блоку в ложі. Вони зафіксовані знизу 5-мм шестигранними гайками, щоб полегшити швидку зміну ствола. Верх ствола має подвійні протилежні посадкові місця для кріплення прицілу. Гвинтівка, що прийшла на огляд, оснащена прицілом Blaser і кріпленням Blaser/Zeiss. Вона також доступна з кріпленнями Swarovski, а також кільцями 25,4/30/34 мм для більш традиційної оптики з трубчатим корпусом.

Це запатентоване рішення для кріплення прицілів справді швидкоз’ємне, з кришками-важелями, які відкриваються на півоберта проти годинникової стрілки, щоб зняти, замінити або встановити оптику. Це особливо корисно, якщо ви хочете додати альтернативу: наприклад, коліматорний приціл або кріплення Picatinny для нічного бачення.

Незважаючи на те, що ця система є відносно дорогою, вона дійсно повертається до нуля при знятті та встановленні. І я відстріляв кілька перевірочних груп у паперову мішень, у версії R8 з калібром .22 LR, причому приціл знімався та перевстановлювався між кожним пострілом. Стволи Blaser виготовляються з відповідними допусками, і навіть під час заміни між ними (або зміни калібрів), де потрібна повторна пристрілка та обнулення, ви рідко коли зустрінетесь із ситуацією, що одне кріплення не підходить до іншого ствола без додаткових регулювань. Система кріплення також дуже надійна, добре тримає віддачу та грубе поводження.

Це опорний блок стовбура та упору віддачі в прикладі для сполучення зі стовбурами швидкої зміни, які повертаються до нуля

Мультикаліберні можливості

Для тих, хто не знайомий із системою у Blaser R8, буде цікаво, що вона використовує затвор із прямим ходом, який ходить по внутрішніх рейках шасі ложі. Ця пряма система блискавично швидка та міцна, з 14 цанговими фіксуючими виступами, що працюють радіально, замикаючи внутрішні опори ствола, щоб стримувати тиск. Личина затвору легко знімається без інструментів і може бути замінена для використання стволів інших груп калібрів.

Затвор типу push feed має плунжерний виштовхувач, патрони досилаються з центральної позиції в магазині з верхнім завантаженням. Магазин залежить від калібру та довжини, але легко змінюється.

Ви можете використовувати калібри .30-06 і .243, просто помінявши стволи, оскільки обидва вони можуть використовувати ту саму личинку затвора. Але при заміні, скажімо, .243 на .300 WinMag, необхідно замінити як ствол, так і затвор — і все буде працювати. Я й досі захоплююсь, наскільки модульною є вся концепція дизайну Blaser R8.

Знайома система затвору прямого ходу Blaser з декокером «iC» для ввімкнення підсвічування прицільної сітки

Вбудований запобіжник із підсвічуванням

На задній частині верхньої поверхні затвору є декокер, доступ до якого також не викликає труднощів. Натисніть вперед для готовності до пострілу, перемкніть назад і дайте йому спуститися вниз для безпечного положення. На відміну від запобіжника, декокер пом’якшує фізичний тиск бойової пружини ударно-спускового механізму, тому в ній немає потенційної енергії для ініціювання капсуля, навіть якщо все буде відпущено. Тільки до тих пір, поки ви фізично не подасте його декокер вперед і не натиснете на спуск.

Відкрита чи закрита, ця система має бути однією з найбезпечніших, і ви не заплутаєтесь, оскільки Blaser охопив усі сценарії. Наприклад, якщо зброя заряджена та зведена, то достатньо потягнути затвор за руків’я після пострілу, і це звільнить і викине гільзу. Немає потреби обертати болт за руків’я, він перезаряджається та зводиться прямою дією. Половине натискання на декокер, коли ви тягнете за ручку затвора, дозволяє безшумно відкрити механізм для полегшення розряджання. Це цілком інтуїтивно зрозуміло, і через деякий час ви помітите, що ваша рука припадає до нього природним чином, а не лише великий палець.

Карбонове плетіння справді виділяється навколо зони захоплення завдяки органічній скульптурі, яка чудово облягає руку для контролю за будь-яких сценаріїв

Інтуїтивно зрозуміла функціональність

Фіксація затвора – це невелика кнопка на правій задній рейці, майже прихована під тим, що можна назвати кожухом. Відкрийте затвор, вийміть магазин/спусковий механізм, і можна натиснути кнопку, щоб витягнути затвор. Подвійні кнопки з обох боків магазину легко стискаються голими пальцями або в рукавичках. Тут також знаходиться спускова скоба та спусковий гачок — але не сам спусковий механізм, який прихований під затвором. Ударник розташований в задній частині затвора.

Постійні читачі, безсумнівно, чули мої описи цього спускового механізму раніше. Він доступний у стандартному форматі, з одноступінчатою дією, або у форматі ATZL, де перемикач на задній частині магазину дозволяє змінити зусилля спуску на легшу вагу. Цей УСМ є провідним на ринку серед серійних гвинтівок. Так, може бути якась кастом-модель, яка більш регульована, але цей спуск просто працює, і дозволяє впевнено розташувати палець у рукавичці та стиснути з ідеальним сприйняттям спуску та впевненістю у моменті пострілу.

Є й інші чудові тригери, але чомусь Blaser просто зробив цей ще більш запам’ятовуваним. Я думаю, це може бути тому, що який б Blaser ви не взяли — а я стріляв з десятків — вони просто почуваються однаково. Жоден, здається, не потребує налаштування, усі відчуваються правильними на 99%. Усі вони ідентичні, з такими тонкими механічними допусками, що їх незмінна вага становить 436 г – це менше одного фунта!

Головку затвора можна зняти для інших розмірів головки патрона

Зміна калібру

Чотири патрони містяться в магазині, заряджаються зверху по центру та затискаються між бічними пружинними виступами подачі. Це знову ж таки альтернативне рішення для подачі боєприпасів, оскільки заокруглена внутрішня форма має одну поворотну пружинну поверхню, яка котить патрони навколо внутрішньої рами, щоб доставити кожен до верху.

Це дозволяє додавати один патрон у встановлений магазин із відкритим або знятим затвором. Ви також можете мати додаткові запасні магазини і – ще один сюрприз – цей запасний магазин має власне вбудоване лезо спускового гачка. І вгадайте що? Він зберігає ідентичне відчуття оригінального спускового механізму. Якщо ви не хочете виймати магазин, то невеликий перемикач глибоко у внутрішньому отворі дозволяє зафіксувати його в гвинтівці. Я особисто замикаю його, оскільки його дуже легко зарядити, коли він на зброї, тож навіщо ризикувати втратою речей?

Верхнє заряджання магазину в гвинтівці — це абсолютна простота для повного заряджання або лише для одноразової зарядки

Набагато більше, ніж Straight Pull

Нарешті ми підійшли до фактора прямої дії затвору, «straight pull». Для багатьох це, здається, ключова функція Blaser. Це може бути хедлайнером, але це аж ніяк не поні з одним трюком. Це система з освіжаючою винахідливістю та розроблена з повним апломбом. Пряма тяга на цій гвинтівці у калібрі .308 працює, коли ви тягнете 23-міліметрову ручку затвора назад. Вона відхилиться приблизно на 30° назад, щоб розблокуватись, а затвор рухається на 101 мм назад, щоб вийняти і викинути гільзу й дозволити патрону піднятися з магазину у положення готовності до подачі його в патронник для наступного пострілу.

Blaser R8 блискавично швидкий, що багато стрільців вважатимуть найбільш вражаючою особливістю, але я вважаю дві інші характеристики не менш важливими. По-перше, затвор можна відкрити як повільно і тихо, так і швидко. Над поверхнею затвора є плунжер, що керується важелем, який фізично сприяє первинному витягу патрона, тож немає потреби турбуватися про відкривання механізму із зайвою силою, щоб компенсувати відсутність поворотного кулачкового важеля, який зазвичай забезпечує рукоятка поворотного затвора.

По-друге, ви також можете перезаряджати зброю повільно і тихо. Усі механізми плавно ковзають від висувних цапф до самої ручки. Накопичувач магазину безшумний і, будучи полімерним, гасить внутрішній шум ковзання по ньому латуні. Подача лінійна, з мінімальним кутом вгору, тому носики куль залишаються неушкодженими під час їх короткої подорожі до патронника, з відносно невеликим стрибком через радіальні стопорні опори. Усе, що вам потрібно, це переконатися, що затвор повністю замкнено у передньому положенні, а також, що рукоятка клацнула вперед під кутом 30° – чого ви навіть не помічаєте під час стрільби на швидкості.

Якість виконання патронника ствола та швидкознімних кріплень прицілу — це ще одна ознака якості та можливостей Blaser, яка вартує кожного пенні, якщо вам потрібна високототехнологічна зброя.

Це просто назва?

Ultimate Carbon — захоплююча назва. Здається, це не залишає місця для подальших удосконалень, і чесно кажучи, я взагалі не бачу, що ще можна зробити з ним. Він сумісний із цівкою з сошками, з регульованим підщічником, з подовженою противідкатною накладкою та редукторами віддачі. Але моя гвинтівка постачалася досить просто, в матовому вуглецевому блиску, лише з гумовими вставками, що охоплюють цівку, рукоятку та приклад для кращого утримання та відчуття тепла на шкірі.

Довжина прикладу становить 370 мм/14,5 дюймів із закругленим краєм противідкатної подушечки для фіксації в плечі. Він швидко скидається до плеча, без будь-яких зачепів. Передня частина цівки має полімерний наконечник із шпильками, який можна замінити на аксесуар для сошок. Є мінімальний “бобровий хвіст”. Форма цівки з поздовжніми канавками для пальців забезпечує надійне охоплення провідною рукою або опорними мішками на стрільбищі. Ствол повністю вивішений, за будь-яких умов, і ваші пальці також його точно не зачеплять.

Цівка відокремлена від приклада алюмінієвими стінками, що зливаються майже плавно. Рукоятка стає центральною точкою, з вигнутою формою отвору для великого пальця та великою опуклістю для долоні. Скульптура основи вуглецевого волокна тут найбільш очевидна, надаючи справжню технічну присутність органічній структурі.

З такого ложа можна стріляти лівою рукою, але на 90% це форма для правої руки. Blaser любить зосереджуватися та рекламувати додаткові переваги розслабленого, але все ще впевненого утримання зброї, з чим я щиро погоджуюсь. Ложа неймовірно зручна і вселяє впевненість завдяки дистанції до спускового гачка 76 мм. Переслідуючи в обмеженій лісовій місцевості, гвинтівка готова до дії у будь-яку мить. Ви дійсно оціните спритне і тихе поводження, керуючи гвинтівкою лише однією рукою, особливо коли повільно тягнетесь і тихо піднімаєте її до палиць, або коли маневруєте навколо заростей, коли сам карбон приглушує будь-який шум. Маючи довжину 1030 мм/40,5 дюймів і вагу лише 3,1 кг/6,8 фунтів, це дуже зручний інструмент,

Коли ложа знята, ви побачите увагу та точність конструкції вуглецевого волокна для підтримки міцності та жорсткості в найважливіших місцях навколо передньої частини, з контрастними деталями обробленої опори ствола, яка також несе напрямні для затворної рами. Приклад не резонує ні від віддачі, ні від удару чи торкання гілля. Рушниця принципово тиха, з нейтральним балансом навіть із великим прицілом на борту — можливо, трохи більшим, ніж хотілося б для такої легкої рушниці. Я вистрілив 60-70 патронів зі столу і виявив, що зброя дуже стабільна по віддачі та особливо в ході перезарядки. Мене зовсім не втомила стрільба. Стрільба з палиць або високого сидіння однаково приємна.

Стрільба з простого мішка продемонструвала спокійну реакцію віддачі гвинтівки та швидке перезарядження без перебоїв.

Стендові випробування

Як і будь-яка гвинтівка, її продуктивність на папері, очевидно, залежала від боєприпасів, але ніщо із преміум-лінійок не розчарувало. 150-грамовий балістичний наконечник Nosler від Federal дає незмінні результати та добре працює на дичині. З гвинтівки було справжнє задоволення стріляти та поводитися з нею, ложа зручна, а віддача лінійно передається завдяки низько розміщеному до осі приклада стволу.

Здатність вуглецевого волокна формуватися та структуруватися, поєднуючи міцність і жорсткість там, де це необхідно, з деякою гнучкістю, де це корисно, можливо, сприяло м’якій віддачі гвинтівки, що було особливо помітним під час пострілів із незручного положення.

Я зробив один дуже нетрадиційний постріл приблизно на відстані 130 м і зберіг чітке зображення прицілу та повне бачення реакції пострілу. Я не з тих, хто розширює дистанції, але точність гвинтівки була добре узгоджена з більшою дальністю. Мені дуже сподобалася система управління підсвічуванням. Натискання декокера вперед засвічує просту центральну точку візирної сітки, яка за поганого освітлення була чудовою м’якою червоною точкою і цілком замінює собою коліматор.

Останній легкий мунтжак, взятий на відстані 130 м, усе ще чудовий постріл за допомогою прицілу Blaser із системою «iC», що активується декокером

Висновок

Несправедливо розглядати Blaser R8 як просто швидкозарядну гвинтівку. Вона займає топові позиції у кожному аспекті: сучасних матеріалів, виробництва та дизайну з послідовною винахідливістю. Класичні гвинтівки чудові тим, що вони містять випробувані та перевірені технології, але Blaser залюбки сприймає новітні технології та бездоганно впроваджує їх у своїх конструкціях — можливо, ставши антитезою «класичним сучасним гвинтівкам», які все ще віддають перевагу людині як головному функціональному параметру. .

Мені майже ніяково вважати Blaser R8 такими абсолютно бездоганними. Тож єдиним моїм захистом є їх значна ціна, яку ви платите за привілей володіти Blaser. Тим не менш, вони, безумовно, варті того.

Результати

Патрон Вага кулі, грейн Заявлена швидкість Виміряна швидкість Група з трьох пострілів на 100 м, мм
Federal Ballistic Tip 150 860 838 18
Hornady Super-formance SST 165 866 824 25
Hornady Precision Hunter ELD-X 178 792 794 22
Hornady GMX (copper) 165 838 835 27

Технічні характеристики
Калібр: .308 Winchester (доступно багато інших)
Загальна довжина: 1030 мм/40,5”
Вага: 3,1 кг/6,8 фунтів
Ємність магазину: 4+1 знімний магазин
Спусковий механізм: одноступеневий, 436 г/15,5 унцій
Довжина ствола: 560 мм/22 дюйма
Довжина приклада: 370 мм/14,5 дюйма
Запобіжник: 2-позиційний декокер (сумісний з iC) )

https://gunmag.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/logo-black.png

Подробно о настоящем мужском увлечении.