ОдеждаА що у вас, хлопці, в рюкзаку?

Правильне спорядження мисливця на індивідуальному полюванні — запорука успіху. Розмову про те, що в такому випадку потрібно мати з собою, почнемо з головного — куди ми все спорядження складемо і в чому переноситимемо. Звісно, у рюкзаку! Рюкзак мусить бути безшумним! Крапка. Фурнітура не повинна брязкати. Матеріал не повинен шарудіти чи хрустіти. Щоб дістати будь-що з рюкзака, слід зняти його з плечей, покласти додолу, розстебнути, дістати потрібну річ, застебнути і знову закинути на плечі. Рухів чимало — і якщо...
Юрий Ключник30.08.202113275 min

Правильне спорядження мисливця на індивідуальному полюванні — запорука успіху. Розмову про те, що в такому випадку потрібно мати з собою, почнемо з головного — куди ми все спорядження складемо і в чому переноситимемо. Звісно, у рюкзаку!

Рюкзак мусить бути безшумним! Крапка. Фурнітура не повинна брязкати. Матеріал не повинен шарудіти чи хрустіти. Щоб дістати будь-що з рюкзака, слід зняти його з плечей, покласти додолу, розстебнути, дістати потрібну річ, застебнути і знову закинути на плечі. Рухів чимало — і якщо рюкзак створює сторонній звук, то полювання під загрозою невдачі. Слух у сарни дуже добре розвинений, і звичайне використання рюкзака може залишити мисливця без здобичі або значно ускладнити процес вистежування.

Почнемо з того, що слово «рюкзак» походить із німецької. Утворене воно від Rücken («спина») та Sack («мішок, сумка»). Отже, канонічний «наспинний мішок» треба шукати у німців! І цей сезон полювання я почну з рюкзаком Blaser Canvas. Усім своїм виглядом він гордо заявляє: «Я — традиційний німецький рюкзак для полювання!» Такий припаде до смаку справжнім поціновувачам мисливської естетики. І дійсно, лаконічність і традиційність дизайну не викликає сумнівів — це рюкзак мисливця! Його виготовлено з полотняної тканини, обробленої гідрофобним засобом, що запобігає промоканню від дощу чи снігу. Об’єм у 35 л на перший погляд може здатися надлишковим, але при неповній завантаженості він зберігає зручну форму і до того ж дуже практичний, адже ви завжди матимете вільне місце для куртки або светра, якщо потрібно буде їх сховати. Або, навпаки, — якщо раптом почнеться злива або різко похолодає, в рюкзаку знайдеться, чим утеплитись.

А тепер про найцікавіше! На перший погляд Blaser Canvas може здатися занадто простим: ну, брезентовий, ну, шкіряні вставки, ну, класичні дві кишені на, як зараз прийнято говорити, передній панелі рюкзака — все це ми вже бачили! Так — але не зовсім. Попри всю його, на перший погляд, тривіальність, ми маємо кілька дуже приємних та цікавих сюрпризів від розробника.

Blaser Canvas — сучасний рюкзак для поціновувачів мисливських традицій

По-перше, з передніх кишень нічого не випаде, адже під традиційними клапанами сховані звичні для нас «блискавки». В головному відділенні є кишеня для документів (теж на «блискавці»), а саме відділення стягується звичним способом — за допомогою шнурка, протягнутого через люверси; відділення накривається зверху основним клапаном, який закріплюється до передньої панелі фастексом. До речі, сам клапан теж має сучасне рішення і містить кишеню на внутрішньому боці. І найцікавіше та зовсім не притаманне для подібних олдскульних рюкзаків — це кишеня на його спинці. Ті, хто використовують рюкзаки в повсякденному житті, вже давно звикли носити там ноутбук чи документи. І тут виникає питання: а яка користь від нього на полюванні? Усе стало зрозуміло, як тільки я зазирнув усередину! Тут акуратно складені бонуси від виробника, без яких не обійтися на полюванні: сумка для здобичі літрів на 40-50 та м’яка підкладка-пінка з фірмовим логотипом Blaser, котра під час ходьби захищатиме спину від речей в основному відділенні, а протягом полювання з вишки або засідки може бути використана як підкладка для сидіння. Додатковий комфорт на полюванні ніколи не буває зайвим, та й здоров’я треба берегти — і такий килимок захистить від холоду!

Оздоблення та лямки виконано із телячої шкіри найвищого ґатунку. Все прошите акуратно та надійно, місця кріплення лямок додатково посилені заклепками, а довжина лямок легко регулюється під анатомічні параметри будь-якого мисливця. І в цілому рюкзак виготовлений так, що не викликає сумнівів у надійності.
Отже, час його наповнити!

Сонцезахисні окуляри

Нерідко мисливцеві доводиться обирати позицію з полем огляду в бік сонця, що сходить або сідає. Щоб описати рівень естетичної насолоди від споглядання цього природного явища, існує багато епітетів. Але, крім краси природи, все ж добре було б не проґавити шанс побачити бажаний об’єкт полювання. У такому разі без сонцезахисних окулярів просто не обійтися.

Надлегкі окуляри Swiss Eye Stingray мають усі необхідні для цього характеристики. Їх укомплектовано жорстким кейсом для безпечного транспортування та трьома змінними лінзами з полікарбонату — сонцезахисною, контрастною і прозорою — які мають захисне покриття, стійке до запотівання та дрібних подряпин.Також до комплекту входить знімний адаптер, що дає змогу встановити офтальмологічні лінзи для коригування зору. А сама оправа окулярів виготовлена з матеріалу Grilamid TR90 — пластику, який має підвищену міцність та велику гнучкість. Завдяки спеціальному кронштейну оправа має можливість змінювати кут нахилу лінзи. Окуляри надлегкої ваги — лише 23 г! — і надійно «сидять» на обличчі, що не створює дискомфорту і не відволікає від процесу.

Змінні лінзи задо- вольнять потреби стрільця не тільки на стрільбищі

Виріб сертифікований відразу кількома міжнародними стандартами, які передбачають серйозні випробування:

ANSI Z87.1 — промисловий стандарт, розроблений у 2003 р. в ANSI (American National Standards Institute — Американському інституті національних стандартів). Він перевіряє здатність окулярів успішно пройти цілу низку тестів, включаючи такі випробування на механічну міцність, як вплив від ударів предметами великої маси та від ударів дрібних об’єктів на високій швидкості, а саме:

— High Mass Impact test (удар важким конусоподібним сталевим снарядом вагою 500 г, скинутим із висоти 127 см);

— High Velocity Impact test (удар сталевою кулею діаметром 6,35 мм, що летить зі швидкістю 45,7 м/с — приблизно 165 км/год);

— Penetration test (удар загостреним сталевим предметом вагою 44,2 г у результаті його падіння з висоти 127 см).

— STANAG 2920 (стандарт НАТО «Балістичний метод випробувань броньованих матеріалів персонального захисту і бойового одягу»);

— EN 1836:2005 A1:2007 (стандарт Європейського комітету зі стандартизації (European Committee for Standardization, або CEN), дія якого покликана визначати якість світлових фільтрів, застосовуваних у виробництві лінз).

Покрутивши окуляри в руках, примірявши на себе й прочитавши про випробування, я остаточно зрозумів — це те, що потрібно! Універсальна річ на будь-яку пору року — чи то для полювання, чи то на стенді чи стрільбищі, чи навіть за кермом. Пилом точно не припадатимуть!

Ніж

Беззаперечно, це невід’ємний атрибут кожного мисливця і чи не найдавніше знаряддя праці людини від самого початку її існування. Важко переоцінити всю ту кількість сфер, де використовується ніж уже понад 2,5 млн років — починаючи від первісних галькових знарядь Олдувайської культури і аж до появи найсучасніших та найтехнологічніших марок сталей. І цей інструмент продовжує розвиватись і шукає все нові та нові форми та функції для застосування. Можливих варіантів для полювання на сарну може бути сила-силенна — і вибір залежить лише від уподобань конкретного мисливця. Мені до вподоби ножі з великим запасом міцності, і таку характеристику мають вироби конструкції «фултанг», яка найчастіше застосовується у виробництві так званих ножів для виживання. У них клинок та основа руків’я виготовлені з однієї суцільної заготовки, а саме руків’я виконується з накладок найрізноманітніших матеріалів — і весь цей «сендвіч» скріплюється стяжними гвинтами або штифтами, що забезпечує неймовірну надійність! Адже його піддають великим навантаженням, пов’язаним із побудовою укриття з підручних матеріалів, добуванням сухої деревини та й узагалі використовують як мультиінструмент для завдань, зазвичай не призначених для цього. Але такі примірники для полювання занадто масивні, важкі і мають таку конструкцію клинка, яка не забезпечує необхідні мисливцю характеристики різання. Тому шукатимемо компроміс — щось не «виживальницьке», середніх розмірів! У фултанг-ножів малих та середніх розмірів є лише один недолік: на холоді рука контактує з металом, і це може створювати певний дискомфорт. Наше полювання буде теплої пори року, тож цим невеличким недоліком можна знехтувати та отримувати задоволення від користування по-справжньому надійним інструментом.

Ніж — один із найго-ловніших атрибутів мисливця

Одним із найцікавіших представників ножової сфери, на мій погляд, є компанія Helle Norway. Упродовж майже 90 років переважну більшість продукції тут виготовляють вручну! Жоден із виробів Helle не втратив автентичності і має традиційний вигляд. Чистокровний скандинав Helle Temagami S уже давно знайшов чимало прихильників серед мисливців — і небезпідставно, бо він має міцну конструкцію fulltang, накладки з карельської берези, клинок, що не іржавіє, виготовлений із тришарової ламінованої сталі, скандинавські спуски, товщину клинка 3 мм, шкіряні піхви і важить 155 г.

Усі ці характеристики поєднались у надійному, невибагливому, естетичному, традиційному помічникові родом із Норвегії — Helle Temagami S. Крім цього, важливо зважати на те, що сарна — це відносно велика здобич, і для її обробляння потрібен досить довгий клинок. Довжина клинка Helle Temagami S становить 110 мм, що уже давно стало своєрідним стандартом у ножовій культурі. Крім того, досить широкий радіус заокруглення леза дасть змогу комфортно виконувати функцію скінера. Отже, покладу в рюкзак або почеплю на пояс без жодного побоювання — Helle Temagami S має сертифікат господарського ножа і не потребує додаткових дозволів для носіння.

Бінокль

Травневий ранок, ще година до сходу сонця, а ти вже заглушив двигун і збираєшся виходити в угіддя. Ранкова роса намочує черевики. Діброва вітає гучним пташиним співом, а у повітрі витає дух свята. Береш карабін, закидаєш рюкзак на плечі — і ось воно… зараз усе почнеться! Робиш перші кроки назустріч пригодам, і серце завмирає, слух загострюється — намагаєшся не зробити ані найменшого шарудіння, щоб не потривожити тутешніх мешканців раніше за призначений час. У пригоді ще стає ліхтарик. Але потроху розвиднюється — і це означає, що час починати! І раптом усвідомлюю, що не вистачає одного дуже важливого предмета! Гарячково знімаю рюкзак із плечей і квапливо починаю шукати в рюкзакові ту саму, таку бажану річ, яку… залишив на підвіконні… Тобто я тут, а мій бінокль там. Лежить собі спокійненько і, мабуть, згадує, як ми позавчора розглядали пару припутнів, які щороку гніздяться на сосні навпроти вікна.

Щиро бажаю вам ніколи не потрапляти в такі ситуації — і не можу нічого порадити більш дієвого, як наперед складати список усього, що потрібно взяти на полювання, і відзначати кожен пункт тільки після того, як ця річ опиниться в рюкзакові! А без бінокля і справді індивідуальне полювання на сарну навряд чи вдасться. Не те щоб ця ситуація зовсім безвихідна — є ще оптика на зброї. Але самі розумієте, це вже зовсім не те. Підносити до плеча карабін щоразу, коли треба роздивитись узлісся — справа марудна. А от із моїм Leica Ultravid Compact зараз було б набагато краще. Перше знайомство саме з цим біноклем мені дуже запам’яталося. Зайшов я до магазину подивитись асортимент, помацати, позазирати через оптику, щоб підібрати для себе помічника в полюванні з підходу. Дивлюсь на полицю — маса оптичних пристроїв на будь-який смак. Ще не знав я тоді на практиці, як кожен із цих параметрів, прописаних у характеристиках, проявляє себе в дії. Але встиг скептично відгукнутися про два біноклі, котрі явно вирізнялися посеред інших своїми габаритами. Мовляв, а це що за іграшки? На той момент я ще не встиг роздивитись назву бренду, а мій друг зауважив: «Даремно ти насміхаєшся, це ж Leica!» — «Німецька Leica?» — «Так, чорт забирай! Твої улюблені німці! — вже жартував мій друг. — Тобі варто випробувати його!»

Leica ultravid вирізняється не тільки компактними розмірами, а й високою якістю передачі зображення

І він був правий! Leica Ultravid Compact — це ціла палітра емоцій. У першу чергу — це компактність. Тип призм — Roof (це коли лінзи в кожному моноклі розташовані на одній осі — така схема дає змогу зберігати малі габарити на відміну від призм Porro). Я навіть було подумав, що для мого немаленького обличчя така штучка точно не підійде, але насправді було не так. Діапазон міжзіничної відстані у цього приладу коливається від 34 мм до 74 мм, а отже, ним зможуть користуватись як діти, так і справжні велетні! Але разом із тим саме такі розміри — це знахідка; адже бінокль настільки невеликий, що немає потреби носити його на шиї! Я ніколи про це не думав, але цей пристрій легко поміщається в кишені будь-якої мисливської куртки. І для мене це новий рівень комфорту! Бінокль, який не метляється на шиї, — це дуже зручно; хоча якщо виникне потреба (наприклад, при носінні маскхалата кишені можуть бути недоступними), то бінокль укомплектований ремінцем, і його можна носити класичним способом. Крім того, Leica Ultravid Compact має стриманий і водночас елегантний дизайн, адже оздоблений шкірою високого ґатунку. Корпус алюмінієвий, герметичний та заповнений азотом, який запобігає запотіванню лінз. Зовнішні лінзи — з багатошаровим покриттям HDC, яке перешкоджає появі небажаних подряпин, а також AquaDura, що надає зовнішнім поверхням лінз водо- і брудовідштовхувальні властивості. Зображення дуже чітке та контрастне, що робить полювання ще більш захопливим процесом. Я обрав бінокль із кратністю 8х20. Така є оптимальною для полювання на перетятій місцевості. Більша кратність може навіть завадити, оскільки на близькій дистанції охоплюватиме менший кут огляду. Кратність від 10х краще підходить для вистежування, наприклад, лисиці, як мишкує в полі. Маса бінокля теж неабияк радує — лише 230 г.

Репеленти

Крім несприятливих погодних умов, полюванню можуть заважати кусючі комахи та кліщі, які нерідко переносять важкі захворювання. Тож уберегтися від них — наш обов’язок! Адже відпочинок повинен бути не тільки приємним та цікавим, а й безпечним! Для цього варто лише дотримуватися кількох простих правил та не забувати про репеленти. Я завжди маю із собою кілька видів репелентів різного призначення та застосовую їх відповідно до їхньої специфіки. До рюкзака покладу лише один — призначений для нанесення на шкіру аерозоль Klever Stichfrei від відомого стрільцям виробника Ballistol. Він універсальний, адже діє як проти комарів, так і проти кліщів.

Ще одним репелентом я скористаюся перед виходом в угіддя. Lifesystem EX-4 Anti-Mosquito — це засіб, призначений для захисту одягу, взуття та туристичних наметів. Достатньо обробити поверхні один раз на добу — членистоногі втратять інтерес до знайомства з вами.

А найцікавішою зброєю проти небажаних комах у моєму арсеналі є пристрій для відлякування комарів Thermacell Portable Mosquito Repeller MR-300. Цю штуковину необов’язково носити з собою в рюкзаку, а от в автомобілі — must have! Якщо ситуація виявиться критичною, і волога та тепло розіграють апетит у комарів — то хай хоч як добре працюють аерозольні засоби, але запасний варіант зайвим не буде. Завжди можна буде повернутися до авто й доукомплектуватися більш ефективним засобом. У використанні цей ґаджет дуже простий та надійний. Достатньо, щоб у балоні було вдосталь газу, а пластина з репелентом — свіжою. Вмикаю, чіпляю на рюкзак і спокійно вирушаю на прогулянку. Жоден комар не підлетить ближче ніж на п’ять метрів! Єдине застереження — не треба використовувати Thermacell Portable всередині наметів! Він призначений лише для відкритого простору. А ще, крім вищеназваних балончиків і пристроїв, у рюкзаку у мене завжди акуратно згорнута москітна сітка для захисту обличчя та шиї Sea To Summit Mosquito Headnet Permethrin. Єдине — не варто забувати, що вона захищає тільки при наявності головного убору.

Аптечка

Далеко від дому та цивілізації треба бути готовим у разі потреби подбати про себе самому. Маючи певні навички, ви успішно впораєтеся з проблемою, якщо під рукою будуть відповідні засоби. Тут вам у пригоді стане аптечка Tatonka First Aid Basic, виготовлена з водонепроникного матеріалу.

Брати з собою аптечку, вибираючись на природу — гарна звичка!

Система защіпання також запобігає проникненню води всередину. Ця аптечка містить базовий набір: перев’язувальний пакет, стерильну пов’язку та кілька варіантів пластиру, що дасть змогу легко обробити легкі поранення. Також до комплекту входять рятувальне покривало, пара вінілових рукавичок та інструкція з надання першої домедичної допомоги. При бажанні аптечку можна доу комплектувати протиалергічними та засобами від головного болю. У більш складних випадках аптечка першої допомоги навряд чи допоможе. Тож обережність ніколи не завадить.

Опора для карабіна

Це аксесуар, без якого на полювання йти взагалі не варто. Так, у кожного мисливця свій стрілецький «скіл», і хтось добре натренований стріляти з рук — але наскільки стабільний такий результат? І чи варті зусилля, підготовка, збори, вистежування, щоб у найвідповідальніший момент схибити? Очевидно, що ні. Це не спортивні змагання і зовсім не те місце, де потрібно якось надзвичайно себе проявляти. Тут постріл — кульмінація полювання, і він повинен мати максимальні шанси, щоб бути точним і єдиним! І навіть якщо мисливець із якихось причин забув свою опору вдома, завжди є ніж — і зовсім неважко виготовити таку підставку з того, що росте в лісі. Гілка ліщини з розгалуженням може стати альтернативою, або ж кілька гілок, зв’язаних паракордом, теж стануть замінником, виготовленим у полі. Але все ж краще користуватись спеціальними опорами. Їхні переваги важко переоцінити. Опори для стрільби діляться на кілька типів; але на цьому полюванні переважно стріляють із положення стоячи або сидячи. Отже, опора повинна мати функцію регулювання висоти. Для таких завдань підійде монопод, біпод або ж трипод. Усі ці «поди» відрізняються кількістю ніжок — від одної до трьох відповідно.

Усі налаштування опори Hunting Birdland виконуються однією рукою!

Основна відмінність цих приладів при використанні — характеристики стабілізації зброї. При виборі такого необхідного девайса я звернув увагу на опори Hunting Birdland. Можливість обрати одну, дві чи три ноги з однієї і тієї ж лінійки виробів зустрічається нечасто. Найцікавішою функцією цього модельного ряду є те, що цей інструмент оснащений системою швидкої зміни висоти. А при полюванні це дуже зручна функція, адже рельєфність угідь мінлива — і ніколи не знаєш, звідки доведеться стріляти і яка поверхня буде безпосередньо перед тобою. Достатньо натиснути на спеціальний важіль — і бажана висота налаштовується за лічені секунди. Утримувач для зброї виготовлений із м’якої гуми, що запобігає ковзанню та не залишить подряпин на ложі. Руків’я для утримування підставки має ергономічну форму і покрите протиковзним матеріалом. Для додаткової фіксації на руків’я на переходах встановлений темляк. Така дрібничка — приємний бонус, адже опора буде в руках протягом усього часу полювання. Основна частина виготовлена із магнієвого сплаву, що робить підставку дуже легкою, навіть якщо це трипод. То яку ж кількість ніг обрати? Тут усе залежить від індивідуального оцінювання умов полювання і власних навичок стрільби.
При стрільбі з монопода можливі відхилення по горизонталі та вертикалі. При стрільбі з біпода — по горизонталі. Ну, й опора з найкращими показниками стабілізації — це трипод! Хоча останній, звісно, дещо програє в мобільності. До речі, вищезгаданий важіль зміни висоти діє одночасно на всі ніжки в біподі і триподі — це запобігає перекосу зброї і не створює зайвих рухів. Я зупинив свій вибір на триподі Hunting Birdland. Хоча інші два варіанти дещо виграють у мобільності, але я вирішив дати собі якнайбільше шансів на вдалий постріл.

Ліхтар

Полювання на самця сарни починається вдосвіта і закінчується вже після заходу сонця. Отже, без ліхтаря в угіддях не обійтися!

Найбільше, чого мені давно хочеться від освітлювального приладу, то це щоб він не займав рук і голови! З руками все зрозуміло: коли в сутінках чи в темряві треба виконати якісь дії, то набагато краще, коли обидві руки вільні і при цьому ліхтар світить куди треба. Відразу ж напрошується рішення: бери налобний — і буде тобі щастя! І справді, це рішення досить популярне і широко застосовується як на полюванні, так і при більшості видів активного відпочинку — чи то при ловлі риби, чи в туризмі. Але це не мій випадок. На полюванні я використовую традиційний мисливський одяг, одним із головних елементів якого є капелюх або пласка кепка, з котрими, як би не хотілось, налобний ліхтар ну ніяк не потоваришує.

Система кріплення ліхтаря на панель велкро не тільки надійна, а й проста у використанні

А тут мені ще й пригадалися фільми про американські операції в нетрях в’єтнамських джунглів. Там солдати мали ліхтарі в формі літери «Г», які закріплювалися чи то на рюкзак, чи то за нагрудну кишеню кітеля. Одним словом, це те, що мені потрібно — і, на щастя, подібні сучасні рішення існують! Ультракомпактний ліхтарик Olight Perun Mini — це той девайс, який я ношу на нагрудній кишені і щасливий від користування, бо руки та голова вільні. Вага пристрою лише 86 г, що робить його майже непомітним, автономність роботи залежить від режиму яскравості і варіюється від 1,5 години і аж до 4,5 діб, а заряджається цей ліхтарик від мережі або пауер-банку, як і більшість сучасних ґаджетів! Дальність освітлення — до 100 м, що цілком задовольняє мисливські потреби! І на закуску — цей ліхтар має неординарну систему кріплення у вигляді патча, я можу закріпити його на кепці або будь-яких інших елементах одягу та спорядження, що мають панелі велкро. Отже, мій Perun завжди зі мною, і назва «Перун» — це не збіг обставин! Тут мається на увазі саме старослов’янський бог блискавиці, і виробник назвав так цей ліхтар саме з підказки українців. Тож слава Перуну!

Паракорд

Цю річ я відношу до списку обов’язкового універсального спорядження, без якого не обходиться жодна моя вилазка на природу! Всі функції важко переоцінити. Шнурки, мотузки, канати використовуються всюди: в повітрі, на суші та на морі; і полювання теж не виняток! Найчастіше їх доводиться застосовувати при транспортуванні та обробленні дичини.

Паракорд C&M Tactical 550 помаранчевого кольору відбиває світло — це те, що потрібно. Він відмінно виконує ті завдання, які на нього покладаються; а головне — завдяки своєму кольорові має значно менше шансів загубитися на відміну від паракорду чорного або кольору хакі.

Термос

Раніше я возив із собою термос із скляною колбою. Як не крути, а все ж скляна колба довше зберігає бажану температуру (звісно, якщо термос якісний). Але така річ приречена служити недовго, особливо на полюваннях. Свій улюблений скляний термос я розтрощив прямо в машині під час переїздів угіддями ще восени. Польові дороги — це вам не автобан, тут може і потрясти, і підкинути, і на яму можна налетіти. Іншими словами — не витерпів лихої долі. Сказати, що я був засмучений, це не сказати нічого — адже жаль речі, до якої звик і був нею задоволений. Але нічого не вдієш — без термоса на полюванні ніяк, тому необхідно шукати заміну. Треба такий, щоб уже ого-го — міцний і щоб температуру добре тримав.

Із міцністю все зрозуміло — колба повинна бути сталевою. Але ж як бути з утриманням температури? Є у мене ще один термос зі сталі, китайський — то у ньому чай ну зовсім швидко остигає, до того ж кришка протікає. Коротше, і викинути жаль, але й для користування зовсім не підходить. А тут друг радить: «Ось бери Zojirushi, і буде тобі щастя!».

Правильно підібране спорядження — запорука яскравих вражень від пригод!

Спершу я поставився з недовірою до незнайомого мені бренду, але приятель настирливо запевняв, що річ варта уваги. Почитав характеристики, і виявилося що країна походження бренду — Японія, а виготовляються вироби в Таїланді. Не знаю, чи варто проводити подібну паралель, але більшість кросівок, які я вже ношу роками, виробляються саме в Таїланді. Їхньою якістю я задоволений, а відтак ставлення до цього варіанту термосу потеплішало! Тепер я щасливий власник Zojirushi SF-СС15АН ємністю 1,5 л. Так, я ношу з собою термос досить великого об’єму — на полюванні завжди знайдеться кого пригостити чашкою гарячого чаю з шипшини та липи. А за таким напоєм атмосфера для розмов про полювання та пригоди складається якнайкраще.

Міцний надійний корпус, зручний і надійний клапан для наливання; а заварений зранку чай уже у вечірніх сутінках залишається ще гарячим навіть морозної пори. Одним словом — термос здорової людини! І це ще один мій неодмінний супутник, і не тільки на полюваннях. А влітку в ньому буде прохолодним узвар чи компот.

Пончо або дощовик

Під час дощу навряд чи полювання буде приємним, а тим паче — вдалим. Але дощ, як і все на світі, — явище тимчасове. І якщо полювання проводиться не з засідки чи з вишки, то добре б мати те, в чому перечекати негоду. Пончо Mac in a Sac має усі ти характеристики, що необхідні в такому випадку. В складеному вигляді пончо має досить компактні розміри й упаковане в нейлоновий чохол. У нього є капюшон із можливістю затягування, це надійно захищає голову від опадів, а всі шви проклеєні — тож нічого нікуди не протече. Заявлена кількість опадів, яку здатен витримати цей плащ, сягає 7000 мм, отже, дощ не зіпсує нам полювання.

Компас

Єгер добре знає угіддя, і навряд чи вам доведеться блукати. Але батареї у ґаджетів сідають, сигнал GPS може зникнути із різних причин, а от якісний компас працює завжди! Пригадується випадок, коли мені довелося блукати добре знайомою місцевістю. Шлях лежав від річки до села через луку. Вдень все було ясним і зрозумілим. Як тільки стемніло і землю став покривати тонкий шар снігу, ситуація змінилася. Силуети дичок, якими поросли луки, раптом стали однаковими, переліски та пересохлі струмки створювали ілюзію, що я знаю, де перебуваю. Місяць пробивався крізь снігові хмари, і надворі було досить видно. Здавалося, що це знайоме місце. Але насправді я дурив сам себе, аж поки не піднявся на невеличкий пагорб і не побачив перед собою… річку. Важко описати палітру емоцій, яку я пережив тоді. Дві години я блукав і нарешті прийшов майже туди, звідки вийшов. Потім, звісно, я зробив привал, проаналізував, де помилився, повернувся на те ж місце і таки відшукав дорогу додому. Але відтоді добре засвоїв, що якби у мене був компас, то моя подорож скоротилася б на чотири години. Тепер мій Suunto MC-2 завжди зі мною. Міцний корпус, оптимізація для північної півкулі, спеціальне віконечко для визначення точного напрямку та дзеркальце для вимірювання азимута — це ті характеристики, які задовольняють мої потреби у пошуках пригод і зберігають нерви, коли у ґаджетів сідають батареї.

«Гаджет», що все ще не потребує елементів живлення

Вочевидь, не має потреби щоразу носити всі ці речі в рюкзаку. Частину з них можна залишити в автівці, а рюкзак — переукомплектувати у разі потреби. Але всі вони неодмінно стануть у пригоді — і це той випадок, коли краще мати і не відчувати необхідності скористатися, ніж навпаки.

СТАТЬЯ ОПУБЛИКОВАНА В № 1 ЗА 2021 ГОД

https://gunmag.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/logo-black.png

Подробно о настоящем мужском увлечении.